Rosnąca popularność tlenoterapii hiperbarycznej nie jest przypadkowa i wynika z wielu zalet. Co istotne, opisywana forma rehabilitacji dedykowana jest również pacjentom z chorobą nowotworową. Dlaczego? Odpowiedź w dzisiejszej publikacji.
Ważne: Stosowanie tlenoterapii w przypadku Pacjentów onkologicznych należy wcześniej skonsultować z lekarzem i nie powinno się jej wdrażać na własną rękę.
Czym jest tlenoterapia hiperbaryczna?
Na wstępie warto wyjaśnić samo pojęcie. Cały proces wykorzystuje specjalnie zaprojektowaną komorę hiperbaryczną, w ramach której stosuje się tlen pod wysokim ciśnieniem. Wewnątrz komory następuje zabieg tlenoterapii, który jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny.
Zwiększone stężenie tlenu w organizmie rozpoczyna sekwencję regenerujących zjawisk. Narządy zostają poddane dotlenieniu, a komórki rozpoczynają pełną regenerację, na wielu poziomach aktywności. To właśnie dlatego tlenoterapia hiperbaryczna jest ważnym modułem walki z nowotworem.
Onkologia a tlenoterapia hiperbaryczna
Przeciwdziałanie postępowi choroby onkologicznej jest szczególnie skomplikowane. Jest to spowodowane faktem, że organizm pacjenta toczy nieustanny bój z dwoma przeciwnikami.
Pierwszym z nich jest oczywiście nowotwór. Szkodliwe zmiany atakują komórki, degenerując ich właściwe funkcje. W efekcie organizm ulega ciągłemu osłabieniu.
Kolejnym czynnikiem jest prowadzenie leczenia. Stosowana forma rehabilitacji koncentruje się na niechcianych komórkach rakowych, doprowadzając do ich zniszczenia. Jednak, prowadzona terapia lekowa powoduje jednoczesne uszkodzenie zdrowych tkanek.
Niestety, radioterapia także nie wykazuje pomyślnej precyzji działania. Niezależnie od zastosowanej formy rehabilitacji, system pacjenta podlega nieustannym uszkodzeniom. Brak alternatyw powoduje, że takie przytłumianie organizmu jest nieuniknione.
Naturalna skuteczność
Ciągłe zmaganie się z wyczerpującą chorobą pozostawia ogromny ślad na zdrowiu Pacjenta. Z tego powodu zalecane jest prowadzenie regularnych zabiegów regeneracyjnych.
Badania przeprowadzone przez specjalistów przyniosły bardzo cenne informacje. Okazuje się, że to właśnie niedobór tlenu w sektorach poddawanych terapii może powodować dotkliwe defekty organizmu. Brak tlenu doprowadza do bardzo poważnej sekwencji negatywnych konsekwencji. Narządy wewnętrzne ulegają dysfunkcji, pojawiają się owrzodzenia, a ciało wykazuje silne reakcje na próby wykorzystywanych metod leczenia. Jak temu zapobiec?
Tlenoterapia hiperbaryczna dostarcza zadowalającej ilości tlenu, co odbudowuje nadwerężoną odporność. Jest to pierwszy, ale niezwykle ważny krok do regeneracji wycieńczonego systemu pacjenta.
Tlen zapewnia prawidłową produkcję naczyń krwionośnych, a w konsekwencji- lepsze nasycenie obszarów objętych chorobą. Co więcej, zregenerowane naczynia włosowate umożliwiają odżywienie kości oraz skóry.
Metoda jest zatem doskonałym sposobem na uzupełnienie rehabilitacji onkologicznej. Tlenoterapia daje szansę na oczyszczenie z toksyn oraz zahamowanie rozwoju bakterii, a także pokrzepienie układu immunologicznego.