Dynamiczne tempo życia oraz nadmiar obowiązków powoduje, że poszukujemy natychmiastowego sposobu na regenerację organizmu. Skutecznym i coraz popularniejszym rozwiązaniem jest właśnie tlenoterapia! Na czym polega sekret tlenoterapii? Zapraszamy do lektury!
Czym jest tlenoterapia?
Cały mechanizm działania ukryty jest w nazwie. Technika bazuje na zwiększeniu stężenia tlenu w przyjmowanym powietrzu, co przekłada się na szereg pozytywnych zmian w organizmie pacjenta.
Aby procedura przyniosła oczekiwane rezultaty, konieczne jest przestrzeganie kilku zasad. Przed rozpoczęciem terapii należy skonsultować się z odpowiednim specjalistą, który wykluczy ewentualne przeciwwskazania.
Bardzo ważna jest również sama jakoś przyjmowanego tlenu. Co to oznacza w praktyce?
Poziom stężenia powinien przekraczać 90%, a proces powinien przebiegać w bezpiecznych i komfortowych warunkach. Regularne zastosowanie tlenoterapii inicjuje zmiany na poziomie fizycznym, ale także fizjologicznym, a nawet biochemicznym!
Zalety stosowania tlenoterapii
Profesjonalne wykonanie zabiegu to prawdziwa odnowa dla organizmu. Co ważne, metoda jest nieinwazyjna i nie wymaga długotrwałych, wieloetapowych zabiegów. Regenerację czuć nawet po pierwszym wdrożeniu!
Tlenoterapia doskonale dotlenia narządy i optymalizuje ich prawidłowe funkcjonowanie. Warto podkreślić również lepszą pracę całego układu krążenia oraz większą odporność naszego systemu. Jednak, na szczególną uwagę zasługuje efektywność rehabilitacji przy kontuzjach. Dlaczego warto sięgnąć po tlenoterapię?
Tlenoterapia a kontuzje
Każda kontuzja oznacza utrudnione funkcjonowanie w codziennej rzeczywistości, a w najpoważniejszych przypadkach- zaburzenie kariery sportowej. Właśnie dlatego profesjonalni atleci korzystają z wypróbowanych form szybkiej odnowy- a taką jest właśnie tlenoterapia.
Jednak metoda nie jest dedykowana wyłącznie zawodowcom i świetnie sprawdza się podczas leczenia wszelkich urazów. Tlenoterapia jest także doskonałym sposobem na działania prewencyjne.
Systematyczne dawki dotleniają wszystkie komórki, optymalizują krążenie krwi i poprawiają metabolizm. W rezultacie, pacjenci doświadczają ogólnej poprawy samopoczucia, a mięśnie są gotowe na zwiększenie wydajności pracy. Tlenoterapia to również idealne uzupełnienie jednostki treningowej, która powoduje niedobory tlenu oraz pojawianie się mikrourazów mięśni.
Co w przypadku kontuzji?
Tlenoterapia uruchamia bardzo ciekawy proces tworzenia komórek macierzystych. Wzmożony proces produkcji tych funkcjonalnych komórek ciała wpływa na zakres rehabilitacji, ale to nie koniec zalet.
Technika tlenoterapii powoduje usunięcie szkodliwych substancji oraz eliminację niesprzyjających bakterii. Obserwuje się również produkcję elastyny i kolagenu, a to oznacza większą elastyczność tkanek oraz przyspieszenie gojenia się urazów.
Użycie tlenoterapii w środowisku hiperbarycznym (warunki o zwieszonym ciśnieniu) jest specjalistycznym narzędziem do rehabilitacji stawów, naderwań więzadeł, stłuczeń oraz redukcji bólu. Szybko, skutecznie i bezinwazyjnie.