Specjaliści rehabilitacji medycznej w Krakowie
Rehabilitacja medyczna Kraków.
Jeśli szukasz specjalistów rehabilitacji medycznej w Krakowie – to tutaj! Oferujemy kompleksową opiekę specjalistów szytą na miarę potrzeb każdego Pacjenta.
Rehabilitacja medyczna to dziedzina medycyny zajmująca się odbudową i przywracaniem sprawności fizycznej i funkcjonowania osoby po urazach, chorobach lub w wyniku niepełnosprawności. Rehabilitacja medyczna może obejmować zarówno zabiegi fizjoterapeutyczne, jak i zajęcia z terapii ręki, treningi z zakresu ruchu i zajęcia z terapii zajęciowej.
Celem rehabilitacji medycznej jest przywrócenie pacjentowi jak największej sprawności fizycznej i psychicznej, a także poprawa jakości życia pacjenta i jego zdolności do samodzielnego funkcjonowania.
Jeśli szukasz rehabilitacji medycznej w Krakowie zapraszamy do skorzystania z naszych usług.
Fizjoterapia
KOMPLEKSOWA OPIEKA
Rehabilitacja medyczna to kompleksowe i zespołowe działania w celu poprawy stanu zdrowia pacjenta, jego sprawności fizycznej i funkcjonowania. Pacjent ma możliwość uzyskania porad specjalistów i skorzystania z różnych rodzajów terapii.
INDYWIDUALNE PODEJŚCIE
Rehabilitacja medyczna opiera się na indywidualnym podejściu do pacjenta i obejmować może różne rodzaje personalizowanych zabiegów i ćwiczeń. Plan rehabilitacji, aby był skuteczny zawsze odpowiada potrzebom i możliwościom pacjenta.
Wielokierunkowe działanie
Rehabilitacja medyczna może być stosowana zarówno w leczeniu chorób i urazów, jak i w profilaktyce zdrowotnej, np. w celu zapobiegania nawrotom choroby czy zwiększaniu wydolności fizycznej.
Specjalizacje fizjoterapii i rehabilitacji medycznej
Rehabilitacja ortopedyczna obejmuje zarówno leczenie w obrębie kręgosłupa (m.in. przepukliny, dyskopatie, zmiany zwyrodnieniowe, bóle i nerwobóle), kończyn górnych (bóle nadgarstków, dłoni, stawów etc.) i dolnych (stóp, stawu kolanowego, biodrowego, skokowego), ale także wspomaga redukcję wad postawy i ich następstw.
Rehabilitacja pourazowa – skupia się nie tylko na redukcji bólu związanego z urazem, ale pobudzeniem naturalnej zdolności organizmu do regeneracji i możliwie najszybszym powrocie do pełni sił. Skuteczna w przypadku całego spektrum urazów i kontuzji, wykorzystuje m.in. techniki relaksacji mięśniowo-powięziowych oraz techniki mobilizacji stawów.
Często fizjoterapię kojarzymy z operacjami dotyczącymi narządów ruchu, natomiast w przypadku niemal każdego zabiegu wymagającego przerwania ciągłości tkanek, jej zastosowanie może zapobiec powstawaniu zrostów, uelastycznić ewentualne blizny, a także pomóc organom wewnętrznym w powrocie do naturalnego rytmu działania.
Choroby reumatyczne mogą dotyczyć zarówno tkanki łącznej, jak i stawów oraz całego układu ruchu. Bez względu na podłoże problemu oraz wiek pacjenta, im wcześniej podejmiemy oddziaływania rehabilitacyjne, tym większe zyskujemy szanse na zahamowanie rozwoju choroby lub ograniczenie jej skutków.
Schorzenia w obrębie serca i układu krążenia to zwykle przewlekłe dysfunkcje, wymuszające na pacjentach wprowadzenie pewnych zmian w trybie życia. Poza odpowiednią dietą i wskazaną dawką ruchu, warto również zastosować techniki osteopatyczne, zwłaszcza w przypadku chorób takich jak nadciśnienie tętnicze, zastoje żylne, czy też zaburzenia krążenia.
Celem fizjoterapii neurologicznej jest zwiększenie zakresu ruchu, siły i wytrzymałości mięśni, poprawa koordynacji ruchowej, a także zmniejszenie bólu i napięcia mięśniowego. Fizjoterapia neurologiczna może być stosowana w przypadku różnych chorób i urazów układu nerwowego, takich jak udar mózgu, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona czy uraz rdzenia kręgowego.
Fizjoterapia stomatologiczna polecana jest pacjentom cierpiącym na schorzenia w obrębie żuchwy, po przebytych zabiegach (np. u chirurga szczękowego), długotrwałym leczeniu stomatologicznym lub ortodontycznym. Nie należy bagatelizować tych dysfunkcji – nieodpowiednio leczone, czy też zaniedbane, mogą skutkować m.in. pojawieniem się niezwykle bolesnych migren.
Rehabilitacja postcovidowa – w szczególności skupia się na regeneracji układu oddechowego (uczucie duszności, trudności z oddychaniem i inne), nie pomijając przy tym obszarów, które zostały najbardziej obciążone u danego pacjenta. To indywidualnie dobrany zestaw oddziaływań, pozwalający na zadbanie o osłabiony organizm i tym samym zbudowanie wysokiego poziomu odporności.
Rehabilitacja onkologiczna – walka z nowotworem wiąże się ze znacznym obciążeniem organizmu pacjenta, zarówno poprzez sam czynnik choroby, jak i wdrożone leczenie. Nieuchronnym następstwem bywają również inwazyjne operacje. Wyczerpany organizm pacjenta wymaga szybkiego podjęcia rehabilitacji onkologicznej, tak, aby pobudzić zdolności jego organizmu do samoregulacji i kompleksowo wesprzeć zmagania z chorobą.
NASZ ZESPÓŁ
Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości lub potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego specjalisty – zadzwoń do nas. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.
Tel.: +48 884 055 955
Monika Mól-Kovalczykowska
Osteopatia / Terapia manualna
Sylwia Kiper
Fizjoterapia i Osteopatia pediatryczna
Stefan Kubit
Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna
Tola Duczymińska (Wierzbik)
Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna
Michał Moskwa
Osteopatia / Fizjoterapia / Terapia manualna
Olga Blecharz-Stępniak
Fizjoterapia pediatryczna
Barbara Larwa
Fizjoterapia uroginekologiczna
Agnieszka Zaleska-Czapla
Osteopatia / Fizjoterapia